Orvosi nyirokmasszázs - viszlát narancsbőr!

Az orvosi nyomásterápia vagy más néven gépi  hullámmasszázs a hagyományos kézi nyirokmasszázs hatékonyságának többszörösével ható nyirokmasszázs 









Gépi hullámmasszázs hatásai
A gépi hullám masszázs célja a nyirokáramlás elősegítése, ezáltal az immunrendszer működésének serkentése, a csomópontok semlegesítése és a káros anyagok eltávolítása a szövetekből. Az eljárás során a nyirokfolyadék, a különböző salakanyagok és az egyéb, kezelés által mobilizált anyagok, zsírsejtek a perifériás visszerekből és nyirokerekből a nyirokcsomók felé terelődnek, és így visszakerülve a keringésbe, természetes úton, a vesén, májon át távozhatnak a szervezetből.  A hullámmasszázs kezelések hatására felélénkülő nyirokkeringés segít a comb, a fenék, a derék körfogatának csökkentésében, a bőr esztétikai megjelenése sokat javul, simává, bársonyossá, feszessé válik a kötőszövet és csökken a narancsbőr mennyisége. Továbbá kimutatták azt is, hogy serkenti védekező rendszerünk ellenálló képességét. Ultrahangos kavitációs, RádióFrekvenciás, Lipolézeres zsírbontás után kötelező a gépi nyirokmasszázs, azaz hullámmasszázs gép használata. 
Azoknak a Vendégeinknek, akik stresszes életvitelt folytatnak vagy nem megfelelő az immunrendszerük sokat segíthet a gépi nyirokmasszázs. Kifejezetten ajánljuk azoknak, akiknek lassú az emésztésük vagy székrekedési problémájuk van, mivel a renyhe bélműködésre az alhasi masszázs serkentőleg hat, javítja a bélmozgást, így gyorsítja az anyagcserét. Kisebb mértékű ödéma is eredményesen kezelhető a hullám masszázs segítségével.

Hogyan történik a kezelés?
A nyirokmasszázs során légkamrával ellátott un. applikátorokat húzunk a teljes lábra vagy a has-derék területére, esetenként a karokra. A kezelés menete alatt a hullámmasszázs gép levegőt fúj ezekbe a légkamrákba, lentről felfelé, ritmikus nyomást kifejtve a szövetekre. Nyomáshullámok keletkeznek, melyek a talptól kiindulva a bokán, majd az alsó lábszáron át a lágyéki nyirokcsomókba pumpálják a nyirokfolyadékot. Ezek a masszázsnyomások váltakozó intenzitással, meghatározott időközönként követik egymást, így biztosítva a nyirokáramlás felgyorsulását, és elvezetését. A szövetekre gyakorolt nyomás hatására felgyorsul a nyirokkeringés, fokozatosan javulnak, majd megszűnnek a nyirokpangás tünetei. A test körfogata csökken, az ödémák, visszerek visszahúzódnak, a bőr simábbá, egyenletesebbé és feszesebbé válik.

Milyen érzés a kezelés?
A kezelés fekvő pozícióban történik. A nyomásterápia egy rendkívül kellemes, pihentető érzetet nyújt, olyan, mintha egy ügyes masszőr masszírozná egész idő alatt. A masszázs erősségét mindig a vendég igényeinek és egészségi állapotának megfelelően állítjuk be, de semmiképpen sem lehet kellemetlen. A kezelést követően, mivel javul a nyirokkeringés, a lábainkat könnyedebbnek érezzük, szinte súlytalanná válnak. A kezelés javítja az általános közérzetet, aktiválja az immunrendszert, feszültségoldó, gyulladáscsökkentő hatású.

Hány alkalom szükséges?
Mint a legtöbb kezelésnél, ennél is kúrakezelés javasolt. Amennyiben a gépi nyirokmasszázst önmagában végezzük, egy kúrához 6-8 hét szükséges, heti 1 maximum 2 alkalommal. Ha más alakformáló kezelést is végzünk, akkor ezek az adatok változhatnak. Egy-egy kezelés időtartama minimum 20 és maximum 45 perc.












Mit szükséges betartani?
Más alakformáló kezelések alatt is, de különösen a gépi nyirokmasszázs kezelésnél fontos, a napi 1,5-2 liter víz elfogyasztása. Ez azért lényeges, mert csak megfelelő mennyiségű folyadékfogyasztás képes biztosítani, hogy a kezelés során felszabadított salak-és méreganyagok kiürüljenek a szervezetből! A kezelés mellett javasolt lehet napi legalább 15 perces intenzív mozgás.

Mit hozz magaddal?
A gépi nyirokmasszázst össze lehet kötni bármelyik arckezeléssel, de önmagában is igénybe lehet venni. A kezelésre mindenképp hozz magaddal kényelmes ruhaneműt, amiben bele tudsz feküdni a gépbe. (Zokni, legging vagy harisnya, kényelmes póló vagy top.)


Népszerű bejegyzések